Hakkımda


 

1981 yılında Bursa’da doğan Deniz Karadeniz Sezgün, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde tamamladı. Üniversite eğitimi ile eş zamanlı Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderlik Programı’na devam ederek Yaratıcı Drama Lideri olmaya hak kazandı.

 

Profesyonel iş yaşamına 2005 yılında Abdi İbrahim İlaç Firması’nın satış departmanında çalışarak başladı. 2008 yılında işinden ayrılarak yabancı dil ve yaratıcı drama eğitimleri almak üzere İngiltere’ye gitti. Türkiye’ye dönünce bir süre Numil Gıda’nın Bebelac markasında satış, ardından da Sifar İlaçları’nın New Life markasında pazarlama departmanında görev aldı. Besin Destek pazarında yer alan ürünlerden sorumlu ürün müdürü olarak çalıştığı Sifar İlaçları’nda, saha kadrosu için yaratıcı drama yöntemini kullanarak ekip içi iletişimi güçlendirmeyi ve birlikte çalışma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan eğitim programları hazırladı ve gerçekleştirdi.

 

Boğaziçi Üniversitesi’nde Yöneticiler için Pazarlama,  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Profesyonel İşletme Yönetimi ve Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk programlarını tamamladı. Gerek öğrencilik gerek çalışma yaşamı boyunca pek çok yetkinlik gelişimi, drama ve tiyatro eğitimine katıldı.

 

Gazi Üniversitesi’nde öğrencilere ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde çocuklara yönelik yaratıcı drama atölyeleri yönetti. Kemal Başar’ın yönettiği  Hisseli Harikalar Kumpanyası adlı oyunda rol aldı.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım Eğitmeni ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan Karadeniz Sezgün, yetkinlik gelişimi eğitimlerinin yanı sıra ilkyardım ve iş güvenliği eğitimleri de vermektedir.

 

Eşi ve sevgi dolu iki köpeğiyle, öğrenmekten ve öğrendiklerini paylaşarak yaşamaktan çok keyif almaktadır.