Güven Sezgün

Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında profesyonel iş hayatına Vista Turizm’de seyahat danışmanı olarak  başladı.

2010 yılında  Quintessentially, American Express ve Shop & Miles üyelerine seyahat ve concierge hizmetleri veren Be Travel’da görev almaya başlayıp seyahat uzmanlığıyla birlikte ilerleyen dönemlerde şirket bünyesinde oryantasyon ve yetkinlik eğitimleri de vererek kariyerine devam etmiştir.

5 yıl süren Be Travel tecrübesinin ardından American Express’in kurumsal firmalarına hizmet veren Türk Ekspres’te görev almıştır. 2020 yılından itibaren iş hayatındaki deneyimlerini kurumsal yetkinlik gelişimi eğitimleri vererek paylaşmaktadır.

2007 yılından beri tek kişilik oyunuyla BKM Mutfak, Leman Kültür ve Old City Comedy Club gibi mekanlarda sahne almaktadır. 2010 yılından itibaren Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde 3 sene oyunluk eğitimi almış olup Sadri Alışık Kültür Merkezi’nin çeşitli oyunlarında sahneye çıkmıştır. Playback tiyatro alanında da önemli çalışmaları bulunmaktadır. Aynı zamanda yaratıcı drama eğitmeni olan Güven Sezgün Türkiye‘nin ilk storigami eğitici eğitmenidir. Küçük  yaşlarda tanıştığı origami ile hikaye anlatıcılığının buluştuğu Katlanan Hikayeler ile zihinleri sonsuz bir yolculuğa çıkartıyor.